• slidebg1
    Wstępna diagnostyka
    Chirurgia refrakcyjna, badania okulistyczne.
  • darkblurbg
    Okulistyka dziecięca
    Specjaliści w dziedzinie okulistyki dzieci i dorosłych
  • Korekcja wad wzroku
    Kwalifikacja do laserowej korekcji wad wzroku
  • Możliwość telewizyt
    Konsultacja okulistyczna on-line lub telefonicznie.

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku polega na modelowaniu powierzchni rogówki, poprzez nadanie rogówce odpowiedniego kształtu. Wiązka lasera modeluje krzywiznę powierzchni rogówki redukując wadę wzroku. Zabiegi laserowej korekcji wady są alternatywą dla okularów i soczewek kontaktowych. Zabiegi wykonywane są po 21 roku życia, kiedy wada jest stabilna (nie narasta), najczęściej do 50 r ż.

Korygować można krótkowzroczność od -0,75D do - 8,0D, nadwzroczność od +0,75D do +6,0D , a także astygmatyzm do 6,0 D.



Dla kogo te metody?

Jest wiele osób, dla których okulary to zło konieczne. Zakładają je codziennie, bo nie ma innej rady, żeby normalnie funkcjonować, ale nigdy w pełni nie zaakceptowali szkieł na nosie. Ciążą im albo z powodów estetycznych, albo utrudniają wykonywanie codziennych czynności. Jest wiele sytuacji, w których okulary mogą się potłuc, a zimą zaparowują, kiedy wchodzimy do ciepłych pomieszczeń, są wreszcie liczne dziedziny sportu, które wykluczają noszenie okularów. Także soczewki kontaktowe nie spełniają wszystkich marzeń o ostrym widzeniu świata.

Choć to świetny wynalazek, nie każdy czuje się w nich komfortowo; u niektórych osób mogą powodować szczypanie i podrażnienia spojówek – zwłaszcza, jeśli są noszone non stop przez kilkanaście (a bywa, że i kilkadziesiąt!) godzin w ciągu doby. Podobnie w przypadkach alergii na soczewki kontaktowe lub płyny dezynfekujące.

Zabieg laserowy to najbardziej efektywna metoda leczenia tak średnich , jak i niewielkich wad wzroku. Liczba możliwych do skorygowania dioptrii zależna jest od parametrów rogówki konkretnego pacjenta. O przewidywanym wyniku korekcji pacjent dowiaduje się podczas badań kwalifikujących do zabiegu.

Ryzyko wystąpienia poważnych powikłań jest mniejsze niż 0,5 proc. Regresja wady wzroku po zabiegu laserowym występuje rzadko u osób z zaburzeniami procesu gojenia, opóźnionym nabłonkowaniem rogówki. Jeśli taki proces nastąpi, po dodatkowych badaniach można rozważyć wykonanie ponownego zabiegu korygującego.

Film z zabiegu FemtoLasik